top of page

UZAVŘENÝ KURZ *PILATES ZDRAVÁ ZÁDA*

 

 

Když jsme malí, máme pružnost a máme sílu, která odpovídá našemu věku.

Vše je zakódováno v našich buňkách a my rosteme, sílíme a učíme se dalším a dalším dovednostem. Pak ale nastoupíme do školy a začíná změna. Získáváme sice vědomosti, rozvíjíme náš mozek, ale naše tělo začíná strádat. Jsme geneticky naprogramováni k pohybu, ne k dlouhému několikahodinovému sezení ve statické pozici. A i když jsou mezi vyučovacími hodinami přestávky, tak nedokáží vybalancovat tu nerovnováhu, která nastala v našem těle v době bez pohybu.

Pohybové dovednosti, které se nám podařilo získat v prvních 6 letech našeho života, se začínají pomalu, nenápadně, plíživě vytrácet. Samozřejmě, pokud se věnujeme nějakému sportu pravidelně, tak je to pro naše tělo skvělé..za předpokladu, že to není jednostranný pohyb. Neboť i ten má svá úskalí. Je třeba vždy hledat rovnováhu. Ve všem, i v pohybu.

Společným úsilím se nám může podařit vrátit si alespoň částečně to, co jsme ztratili během dlouhých let strávených ve školních lavicích. PRUŽNOST, SÍLU, ROTABILITU, DYNAMIKU.

Na lekcích nazvaných ZDRAVÁ ZÁDA se budeme postupně věnovat celé naší tělesné schránce.

Oslovíme pohybem KRČNÍ PÁTEŘ, RAMENA, LOPATKY, RUCE,  PÁTEŘ HRUDNÍ I BEDERNÍ, PÁNEV, KYČLE, NOHY, RUCE. A i když budeme cvičit se zaměřením na určitou část těla, věřte, že vše je v našem těle propojeno,          a tudíž i zdánlivě izolované cvičení má pozitivní vliv na ostatní struktury našeho organismu. To, co se během let zkrátilo, se protáhne. Co ochablo, to se posílí. Co ztratilo elasticitu, tak ji může opět získat. Netvrdím, že je to snadné. Vyžaduje to rozhodnutí a úsilí. Leč stojí to za to. Věřte mi. Když jednou pocítíte pozitivní změny na svém těle, budete je chtít cítit znovu a znovu. A při pravidelném cvičení se dobrý pocit začne prodlužovat a „nové tělo“ už bude skutečností.

cartoon-2025820__480.png
bottom of page